ايرانگردي – «آبشار دره عشق» نقطه اي ديدني براي گردشگران


image

image

«آبشار دره عشق» نقطه اي ديدني براي گردشگران

اين دره محل گذر مهمترين رودخانه استان يعني کارونگ شمالي است. روستاهاي مهم اين دره عبارتند ( از شمال غرب به سوي جنوب غرب) از گل سفيد ، جوزستان ، پوراز، برنجگان ، دورک ، دره عشق ، سرکون بالا و سرکون پايين، دره بيد ، دره ياس، سررک ، گل کله و معدن دره عشق منطبق بر گسه اصلي زاگرس مي باشد و در واقع اين دره محل برخورد دو صفحه بزرگ تکتونيکي (ايران و عربستان ) در گذشته زمين شناسي است.

کوه هاي سبزکوه و لجي به صورت ديواره اي سترگ در بخش شمال شرقي دره و کوه بزمني ، کرمان و کرکنجي نيز به صورت دامنه هاي تند به همراه صخره ها و پرتگاه هاي فراوان در جنوب غرب جلوه گري مي کنند.

ارتفاع کم کناره هاي رودخانه و تغيير بسيار زياد بلندي در فاصله خيلي کم سبب تنوع ميکرو کليماهاي (آب و هواي ريز يا خرد) گوناگون شده و به همين خاطر از آب و هواي گرم تا تا آب و هواي سرد را فاصله حدود دو تا سه هزار متري مي توان ديد. اين تنوع و گوناگوني را در جنس سنگها ، شيب دامنه ها ، شکل دامنه ها ( پرتگاه ها ، ديواره ها ، صخره ها ، دره هاي کوچک و..) پوشش گياهي و غيره مي توان ديد.

در حقيقت ترکيب شکل ها و تنوع آنها چشم اندازهاي بسيار شگفت انگيز و رويايي را بوجود آورده به ويژه در آغاز فصل بهار که انسان را به وجد مي آورد و عاشق اين همه زيبايي مي کند و نام ” دره عشق” چه بسيار مناسب به آن مي آيد.آبشار زيباي دره عشق در نزديکي روستاي دره عشق در استان چهارمحال وبختياري قرار دارد.

اين آبشار در دل جنگلهاي منطقه ي حفاظت شده ي هلن و در منطقه مشايخ قرار داشته و منظره اي زيبا و ديدني را براي علاقه مندان به طبيعت رقم زده است . اين آبشار با سرعت زياد از دل کوه بيرون مي جهد و بيش از يکصد متر ارتفاع دارد.

در کنار اين آبشار رود کارون به آرامي جاري است و در ترکيب با انارستان ها و شاليزارهاي روستاهاي دره عشق و دورک شاهپوري، فضاي شگفت انگيزي را به وجود آورده است. در اکثر فصول سال و بويژه در فصل بهار، بازديد از اين آبشار ، مناسب و دلنشين است.

Advertisements
این ورودی در News فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.