تحرکات مجله آمريکايي «فشن» در ايران


image

تحرکات مجله آمريکايي «فشن» در ايران

مجله فشن «اف اس اچ ان» در شماره جديد خود، با استفاده از عکاسي ايراني الاصل به نام افرا پورداد اقدام به انتشار گزارشي درمورد ايران کرده و به گفته خودش «نگاه دزدانه‌اي به پشت پرده آهنين انداخته» است.

يک پايگاه خبري که بازتاب‌هاي خبري کشورمان در دنيا را البته از نگاهي بيگانه بررسي مي‌کند اقدام به تبليغ براي اين مجله کرده است و مي نويسد:

«هدف اين شماره‌ ويژه‌ ايران، به نمايش گذاشتن تناقضاتي است که امروز در داخل ايران وجود دارد؛ با نسلي از بيست و چند ساله‌هايي که مرزهاي تعريف شده را در طول قرن‌ها پشت سر مي‌گذارند.
باقي ماندن در محدوديت‌هاي مذهبي آن منطقه، مد بومي را در ايران به وجود آورده که اکنون ديگر پا به سن نهاده است.»

اين عکس‌ها در بازار تجريش گرفته شده‌اند و افرا پورداد که براي تهيه اين عکس‌ها به ايران سفر کرده است٬ در مورد اين پروژه به راديوي آمريکايي «ان‌پي‌آر» گفت که براي گرفتن عکس‌ مجوزي دريافت نکرده بوده است.

سردبير اين مجله مي‌گويد:

«من و افرا در مورد اين پروژه پيش از سفرش صحبت کرديم و آن‌چه امروز در مجله مي‌بينيد حاصل برنامه‌ريزي و شجاعت تمامي افرادي است که در توليد اين محتوا نقش داشتند.» تصاوير منتشرشده حاصل کار تيمي ۱۰ نفره از مدل٬ طراح٬ آرايشگر٬ طراح مو٬ عکاس و چند دستيار است و مد بومي در ايران٬ با در نظر گرفتن حدود مذهبي٬ سر بر آورده است

Advertisements
این ورودی در News فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.