مجازات هاي عجيب براي افراد مشهور و جهاني


image

مجازات هاي عجيب براي افراد مشهور و جهاني

برلوسکني

برلوسکني،سياستمدار ثروتمند ايتاليا هميشه به تخلف و زد و بند براي فرار از تخلفاتش مشهور بوده است. او اما اين بار بدجوري در مخمصه افتاده و ممکن است حداقل به صورت موقت مجبور به کنار رفتن از صحنه سياسي ايتاليا شود.به چندي پيش دادگاه عالي ايتاليا محکوميت حبس برلوسکني به جرم فرار مالياتي را تاييد کرد که بر اساس آن سياستمدار پول‌دار ايتاليا احتمال دارد حداقل براي ۵ سال از داشتن پست‌هاي دولتي محروم شود.
به تازگي کميته سناي ايتاليا هم بر اخراج او از پارلمان به خاطر اين محکوميت تأکيد کرده است. به خاطر ۷۶ سال سن برلوسکني به جاي ۴ سال حبس تنها به يک سال حبس خانگي محکوم شده است. حالا وکيل نخست وزير سابق ايتاليا اعلام کرده که اين مرد پول‌دار که چندين شبکه تلويزيوني و رسانه‌هاي مختلف ديگر را در اختيار دارد بر اساس مواد قانوني ايتاليا توافق کرده که به جاي يک سال حبس خانگي به انجام کارهاي عمومي مثل جمع کردن آشغال‌ها،رنگ کردن ديوارهاي محله‌ها و کوتاه کردن چمن‌ها بپردازد.

همين اين کارها هم به يک خاطر است: آقاي برلوسکني نمي‌خواهد از ديد رسانه‌ها پنهان باشد. او در تمامي سالهاي گذشته هميشه سوژه‌اي جنجالي براي رسانه‌ها بوده و به همين خاطر نمي‌خواهد با يک سال در خانه ماندن مردم او را فراموش کنند.
وکيل اين ميلياردر ۷۷ ساله اعلام کرده ممکن است حتي به خاطر رفتار خوب برلوسکني در انجام خدمات عمومي مجازات او بتواند به ۹ ماه کاهش پيدا کند.

از خانه چند ميليارد دلاري تا جارو زدن خيابان

برلوسکني آن طور که برخي فکر مي‌کنند يک بچه پول‌دار نبوده است. او در سپتامبر سال ۱۹۳۶ در خانواده‌اي متوسط و معمولي به دنيا آمد و کسي فکر نمي‌کرد در آينده تبديل به جنجالي‌ترين چهره صحنه سياسي ايتاليا شود. زماني که برلوسکني در دانشگاه ميلان تحصيل مي‌کرد به همراه دو نفر از دوستانش يک گروه موسيقي داشت که روي کشتي‌هاي مسافربري برنامه اجرا مي‌کردند.

برنامه‌هاي آنها براي کسب درآمد در دوران دانشجويي بود اما اين گروه بعدها هم به کار خود ادامه داد. سرود باشگاه فوتبال ميلان با همکاري برلوسکني ساخته شده و به غير اين او آهنگ حزب Forza Italia را هم تهيه کرده است. خانواده مرد جنجالي ايتاليا يک خانواده متوسط معمولي بود. پدرش، لوئيجي برلوسکني،کارمند بانک بود و مادرش خانه‌دار. در‌واقع سيلويو با تلاش خودش ثروت رويايي فعلي‌اش را به دست آورده است.

اولين جرقه پول‌دار شدن او در دهه ۱۹۶۰ زده شد. زماني که بازار ساخت و ساز در ايتاليا سکه بود و برلوسکني جوان توانست با مشارکت در ساخت يک مجتمع مسکوني با ۴ هزار واحد حسابي سود کند و پول زيادي به جيب بزند. او پس از آن وارد کار رسانه شد. مشهوريت کاري او در سالهاي اخير به خاطر مالکيت بزرگترين شرکت تبليغاتي ايتاليا و داشتن شرکت رسانه‌اي «مدياست» بوده است.

ميزان درآمد اعلام شده شرکت «مدياست» در سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ حدود يک ميليارد و ۵۷۰ ميليون دلار و ميزان سود آن ۹۷ ميليون دلار بوده است. با در آمد بالايش برلوسکني به غير از کار رسانه‌اي مالکيت باشگاه آ.ث.ميلان هم گرفت. اين مرد جنجالي بزرگترين شرکت انتشاراتي ايتاليا به نام مونادوري را هم در اختيار دارد. طبق آمار مجله فوربز در سال ۲۰۱۳،برلوسکني اکنون با ثروتي بيش از ۲/۶ ميليارد دلار صد و نود و چهارمين فرد ثروتمند جهان است.

پاريس هيلتون

برلوسکني تنها چهره مشهور دنيا نيست که در سالهاي گذشته مجبور شده‌‌ است با انجام خدمات عمومي کارهايي را انجام دهد که شايد به نظر پولدارها سطح پايين باشد. پاريس هيلتون، بازيگر و خواننده آمريکايي‌ که هميشه زندگي‌اش با جنجال‌هاي فراوان همراه بوده يکي ديگر از کساني است که سه سال قبل عکس‌هاي کار کردنش در خيابان نظر مردم را جلب کرد.

نوه ريچارد هيلتون،مالک پول‌دار هتل‌هاي زنجيره‌اي هيلتون که هميشه لاي پر قو زندگي کرده در سال ۲۰۱۰ به خاطر مصرف کوکائين از سوي دادگاه به ۲۰۰ ساعت کار عمومي و ۲ هزار دلار جريمه نقدي محکوم شد. هر چند اين بچه لوس پول‌دار در هنگام رنگ کردن ديوارهاي شهر هم نشان داد که کاري بلد نيست و با رنگ کردن سر و لباس خودش مايه خنده رهگذران شد.
پاريس هيلتون ۲۰۰ ساعت مجبور به انجام کارهاي شهر شد

مل گيبسون

مل گيبسون،بازيگر و کارگردان مشهور هم يکي ديگر از کساني است که محکوم به انجام کارهاي عمومي شده است. او به خاطر بدرفتاري به نامزدش محکوم به ۱۶ سال کار عمومي شد اما به جاي انجام اين کار هم به گواتمالا رفت و با بچه‌هاي بيمارستاني عکس گرفت!

کريس براون

کريس براون خواننده آمريکايي هم به خاطر ضرب و شتم ۱۸۰ ساعت کار عمومي از جمله حرس کردن درختان و بيل زدن باغچه‌ها را انجام داده است.

Advertisements
این ورودی در News فرستاده شده است. پایاپیوند به آن را نشانه‌گذاری کنید.