10 ابزار رايگان و آنلاين براي ويرايش تصاوير


10 ابزار رايگان و آنلاين براي ويرايش تصاوير

ده ابزار برای ویراش عکسها

يکي از اجزاي مهم وب سايت ها بدون شک تصاوير هستند. يکي از ابزارهايي که نه تنها طراحان وب سايت بلکه تمامي افرادي که با تصاوير سر و کار دارند (عکاس ها، گرافيست ها و…) نيازمند آن هستند، ويرايشگر تصاوير است. نرم افزارهاي متعددي براي ويرايش تصاوير در سيستم عامل هاي مختلف وجود دارد که يکي از معروف ترين آن ها فتوشاپ شرکت ادوبي است.

تصور کنيد هيچکدام از اين نرم افزارها را در اختيار نداريد و مجبوريد يک تصوير را به سرعت دستکاري کنيد. با ما همراه باشيد تا با 10 ابزار آنلاين و البته رايگان براي ويرايش تصاوير آشنا شويم. ابزارهايي که هر کدام توانايي هاي متفاوتي دارند.

1- Pixlr

Pixlr يکي از محبوب ترين ابزارهاي رايگان ويرايش تصاوير به صورت آنلاين است. Pixlr با توجه به توانايي هاي کاربر سه نسخه متفاوت در نظر گرفته است. اگر با نرم افزارهايي مانند فتوشاپ يا GIMP آشنايي داريد، مي توانيد محيطي مشابه آن ها را در Pixlr مشاهده نماييد.

مزايا:
– امکان آپلود از نقاط مختلف داخل ويرايشگر
– پشتيباني از بيش از 20 زبان
– 100% رايگان
– امکانات فراوان
– امکان تهيه خروجي در فرمت هاي مختلف
– امکان ذخيره در محل هاي متفاوت مانند فيسبوک
– عدم نياز به ثبت نام

معايب:
– نياز به داشتن اطلاعات مقدماتي در محيط ويرايشگر
– وجود محدوديت هايي در دو نسخه Pixlr Express و Pixlr-o-matic

2- PicMonkey

پس از خريد Picnik توسط گوگل در سال 2010 تعدادي از مهندسان اين شرکت دست به کار شده و PicMonkey را به وجود آوردند. تنظيمات PicMonkey يادآور Picnik است که با اضافه شدن محيطي زيبا و ساده امکان ويرايش را براي کاربران فراهم ساخته است.

از ساده ترين ابزارها مانند برش يا چرخش تصوير تا افکت هاي تصويري مانند Holga و film stock، همه را مي توانيد در PicMonkey مشاهده نماييد. برخي از امکانات PicMonkey رايگان و براي استفاده از تعدادي از آن ها بايد مبلغي را به صورت ماهيانه پس از عضو شدن پرداخت کنيم.

مزايا:
– سادگي محيط کاربري و استفاده
– ابزارهاي مفيد جانبي
– عدم نياز به ثبت نام براي حالت رايگان

معايب:
– نياز به پرداخت هزينه براي استفاده از امکانات بيشتر

3- BeFunky

BeFunky نسبت به PicMonkey امکانات کمتري را در اختيار کاربر قرار مي دهد. علاوه بر امکانات مقدماتي، مي توانيد از 20 افکتي که در BeFunky در نظر گرفته شده است به صورت کاملا رايگان استفاده کنيد. اما استفاده از برخي امکانات ديگر آن مانند ذخيره کردن تصاوير با کيفيت بالا يا فضاي اختصاصي آنلاين نيازمند پرداخت هزينه است.

مزايا:
– امکان آپلود از محل هاي مختلف از جمله فيسبوک
– به اشتراک گذاري آسان تصاوير
– سهولت استفاده

معايب:
– عدم وجود امکان تمام صفحه (full screen) در حالت رايگان
– رايگان نبودن امکانات اضافي
– عدم وجود خروجي با کيفيت بالا

4- Ribbet

در زمان استفاده از Ribbet به ياد Picnik خواهيد افتاد. تمام امکانات دوست داشتني که در Picnik کاربران از آن استفاده مي کردند را مي توانيد در Ribbet مشاهده نماييد. محيط کاربري آن نيز ساده و کاربردي طراحي شده و با يک کليک مي توانيد به نتيجه برسيد. در Ribbet علاوه بر افکت هايي که در Picnik وجود داشت، افکت هاي جديدي طراحي شده اند که برخي از آن ها رايگان نيستند.

مزايا:
– استفاده از افکت ها با يک کليک
– تعداد زياد افکت ها، فونت ها و …
– امکان تهيه خروجي با کيفيت بالا
– محيط کاربري ساده

معايب:
– رايگان نبودن تمامي امکانات

5- Citrify

اگر به يک ويرايشگر تصوير نياز داريد که بدون هيچ حاشيه اي بتواند به سرعت شما را به نتيجه برساند، مي توانيد از Citrify استفاده کنيد. تغييرات مقدماتي مانند روشنايي و رنگ و امکاناتي مانند حذف قرمزي چشم ها مواردي هستند که در اين ابزار ديده مي شوند. Citrify شايد افکت هاي متنوعي مانند ساير ابزارها نداشته باشد، اما رايگان بودن تمامي آن ها از مزاياي اين ويرايشگر است.

مزايا:
– سهولت استفاده
– 100% رايگان

معايب:
– در يک صفحه جداگانه اجرا مي شود
– تعداد کم افکت ها
– عدم امکان وارد کردن تصوير از محل هاي مختلف

6- iPiccy

يکي از انتخاب هاي ديگر که به خاطر امکانات و سادگي استفاده شباهت هاي زيادي به Picnik و Ribbet دارد iPiccy است. در زمينه ويرايش عکس، iPiccy پا را فراتر گذاشته و علاوه بر امکانات ساده اي مانند تغيير سايز و برش، ابزارهايي که اغلب در نرم افزارهاي گران قيمت مانند فتوشاپ ديده مي شوند در آن پيش بيني شده است. (مانند لايه بندي، قلمو و…) تعداد زياد افکت ها از ديگر مزاياي iPiccy است.

مزايا:
– سهولت استفاده
– امکان ويرايش ساده يا حرفه اي تصاوير
– تعداد زياد افکت ها

معايب:
– براي ذخيره تصوير روي هارد بايد دسترسي لازم را به iPiccy اختصاص دهيم

7- Splashup

محيط ساده و گوياي Splashup در کنار شباهت بسيار زياد آن به فتوشاپ باعث شده تا کاربران از اين ابزار استقبال کنند. با وجود اينکه سعي شده Splashup جايگزين رايگان و مناسبي براي فتوشاپ باشد، اما از افکت هاي زيادي بهره نمي برد. نکته مثبت درباره اين ابزار، امکان ويرايش همزمان روي چند تصوير است.

مزايا:
– ظاهر ساده و گويا
– امکان ويرايش همزمان چند فايل

معايب:
– در يک صفحه جداگانه اجرا مي شود
– سايز پنجره را نمي توانيم تغيير دهيم
– امکانات محدود

8- Photoshop Express

همانطور که از نام اين ابزار مشخص است، نسخه اي کوچک شده از نرم افزار محبوب شرکت ادوبي يعني فوتوشاپ را مي توانيم مشاهده کنيم. اين ابزار امکانات کمتري نسبت به نسخه اصلي فتوشاپ دارد. همانند فتوشاپ مي توانيم از حالت تمام صفحه براي ويرايش تصوير استفاده کنيم. همچنين علاوه بر امکان ذخيره تصوير در کامپيوتر، مي توانيم آن را به اشتراک بگذاريم.

مزايا:
– سهولت در استفاده
– ظاهر ساده و گويا
– امکان اشتراک گذاري
– امکان مشاهده تصوير اصلي در زمان ويرايش

معايب:
– ويرايشگر در صفحه جديد باز مي شود
– فقط از فرمت JPEG پشتيباني مي کند
– تعداد کم افکت ها

9- Picfull

Picfull از جمله ابزارهايي است که فقط براي افکت گذاري روي تصاوير طراحي شده اند. با يک کليک مي توانيد تصوير خود را آپلود کرده و سپس با انتخاب افکت مورد نظر از بين افکت هاي زيبا، تصوير نهايي را دريافت کنيد.

مزايا:
– تعداد زياد افکت
– امکان تهيه خروجي با يک کليک

معايب:
– عدم وجود امکانات ويرايش مقدماتي
– زمان نسبتا زياد تهيه فايل نهايي

10- Fotor

Fotor از جمله ويرايشگرهايي است که علاوه بر محيط ساده، از امکانات مناسبي تشکيل شده است. علاوه بر اينکه فضاي زيادي براي ويرايش تصوير در اين ابزار وجود دارد، امکان تمام صفحه نيز در آن گنجانده شده است. در نگاه اول به نظر مي رسد افکت هاي زيادي در آن وجود ندارد، اما با کليک روي گزينه افکت تنوع آن ها را مشاهده مي کنيم.

مزايا:
– امکان مقايسه فايل اصلي با ويرايش شده
– وجود حالت تمام صفحه
– عدم نياز به ثبت نام
– امکان دسترسي به فونت هاي کامپيوتر

معايب:
– امکان تغيير سايز حاشيه ها وجود ندارد

gd

Advertisements